Scratch w edukacji – korzyści wynikające z nauki programowania wizualnego

BLOG MAŁYCH ODKRYWCÓW

Jeśli jako rodzic chcesz rozsądnie wybierać zajęcia pozalekcyjne dla Twojego dziecka, a przy okazji zależy Ci na tym, by mądrze wspierać jego rozwój, powinieneś zainteresować się nauką programowania wizualnego. Scratch – czyli właśnie programowanie wizualne – staje się coraz bardziej popularny w edukacji dzieci i młodzieży. Dlaczego?

Spis treści:

  1. Scratch w edukacji – mądrze wspieraj rozwój swojego dziecka
  2. Scratch jako przygotowanie do przyszłości
  3. Radość płynąca z nauki

Scratch w edukacji – mądrze wspieraj rozwój swojego dziecka

Zajęcia z programowania wizualnego wymagają od młodzieży uruchomienia wyobraźni i kreatywnego myślenia. W Scratchu młodzież może tworzyć własne gry, animacje i aplikacje. Realizacja własnych pomysłów i projektów stymuluje wyobraźnię, a przy okazji wspiera naukę logicznego myślenia, planowania i rozwiązywania ewentualnych problemów. Zastosowanie Scratch w edukacji to najlepszy sposób na wprowadzenie dziecka w skomplikowany świat programowania. Warto wspomnieć o tym, że w trakcie nauki programowania uczniowie często opierają się o zagadnienia z zakresu matematyki, takie jak algebra, geometria czy też algorytmy.

Scratch jako przygotowanie do przyszłości

Programowanie to umiejętność, która jest coraz częściej doceniana na rynku pracy przez potencjalnych pracodawców. Dzieci, które już od najmłodszych lat uczą się programowania, w przyszłości mają lepsze perspektywy rozwoju w branżach związanych z IT. Być może to właśnie z technologią zechcą związać swoją zawodową karierę? To właśnie nauka programowania wizualnego stanowi pierwszy krok na ścieżce przyszłej, zawodowej kariery. Warto dodać, że Scratch to program ogólnodostępny i łatwy w obsłudze – idealny dla młodych ludzi, którzy dopiero wkraczają w świat programowania. Wystarczy komputer z dostępem do Internetu, by młody człowiek mógł rozpocząć naukę – czy to na własną rękę, czy też w zorganizowanej grupie.

Radość płynąca z nauki

Młodzież z reguły przepada za zajęciami Scratch. Tworzenie własnych projektów, a następnie wdrażanie ich w życie, może przynieść wiele satysfakcji i zadowolenia. Programowanie wizualne sprawia, że nauka staje się zabawą i przyjemnością. Uczniowie rozwijają swoje umiejętności w angażujący, kreatywny i przyjemny sposób. Z uwagi na to, że tworzenie własnych projektów jest zadanie czasochłonnym i wymagającym cierpliwości, Scratch kształtuje w młodych ludziach wytrwałość i samodyscyplinę. 

Jak widać, nauka programowania wizualnego może nieść ze sobą wiele pozytywnych efektów. Jeśli uważasz, że wymarzonym zajęciem dla Twojego dziecka będzie programowanie Scratch, Poznań i inne większe miasta na pewno zachwycą Cię szeroką ofertą zajęć pozalekcyjnych.

Udostępnij:

Zobacz także:

dinozaur z lego

Dinozaur

Na Alasce odkryto nowy gatunek dinozaura. Nazywa się Ugrunaaluk kuukpikensis. Nie bał się chłodu i był odporny na mrozy. Prawdopodobnie dinozaur ten mierzył około dziewięciu

Czytaj więcej »
karuzela

KARUZELA

Jest wiele teorii jak powstała karuzela. Pierwsza teoria głosi, że na karuzeli ludzie jeździli już około 500 r. n.e. – to jest około 1518 lat

Czytaj więcej »