Zajęcia pozalekcyjne Poznań

NAUKA PROGRAMOWANIA DLA DZIECI

Zajęcia pozalekcyjne Poznań twórczym rozwiązaniem dla Twoich dzieci

Przedstawiamy Państwu warsztaty Mali Odkrywcy Kodu. Dzięki nim podopieczni wręcz chłoną trudną do przyswojenia wiedzę. Uważamy, że należy zaczynać już od najmłodszych lat, dlatego zajęcia pozalekcyjne Poznań dedykowane są dzieciom na etapie edukacji wczesnoszkolnej. Mówimy tutaj o szkołach podstawowych. Takie zajęcia mogą być świetnym urozmaiceniem spędzenia wolnego czasu. Nie znajdą u nas Państwo przepisywania z tablicy czy wykuwania skomplikowanych definicji. Oferujemy naukę przez zabawę. Dzieci poznają podstawowe zagadnienia, dotyczące robotyki i programowania. Takie lekcje pomagają uczniom rozwinąć logiczne myślenie oraz kreatywność. Jesteśmy pewni, że mały uczestnik warsztatów nie dozna zawodu, a jedynie nieprzemijającą satysfakcję, jak również zachwyt.

Przemyślany i nowoczesny program jako wyróżnik warsztatów

Na zajęciach dzieciaki projektują przede wszystkim roboty, jednak za każdym razem innego. Ich wygląd i charakter uzależniony jest także od aktualnych wydarzeń czy świąt. Chodzi o zamysł, który powinna odznaczać pomysłowość. Wszystko to staje się możliwe dzięki programowi LEGO EDUCATION – WeDo 2.0. oraz Lego Education Spike Prime. Dodatkowo stosujemy język programowania oparty na Scratch. Dzieciaki w parach programują roboty, nadając im konkretny kształt.

Zaprezentowane zajęcia pozalekcyjne uwzględniają wyśmienite podejście do uczniów

Należy także poruszyć sposób prowadzenia zajęć przez osobę za to odpowiedzialną. Ta posiada wymagane wykształcenie informatyczne oraz pedagogiczne. Nie mamy żadnych wątpliwości co do określonych umiejętności, natomiast dzieci są oczarowane podejściem samego opiekuna. Uczniowie nie są pozostawieni sami sobie, cały czas mogą zadawać pytania, a prowadzący aktywnie uczestniczy w warsztatach. Zajęcia pozalekcyjne okazują się praktyczne, z kolei projekty odzwierciedlają rzeczywistość.

Świat nauki stoi w końcu otworem

Zauważyliśmy, że warsztaty budzą ciekawość dzieci. Mimowolnie zaczynają zagłębiać się w świat nauk ścisłych. Taki jest właśnie nasz cel. Chcemy pokazać, że pozyskiwanie wiedzy nie musi być nużące bądź nieprzystępne. Wystarczy uruchomić bogatą wyobraźnię dzieci oraz wykorzystać ją bezpośrednio na zajęciach. Liczne gry edukacyjne ułatwiają cały proces.

Zachęcamy Państwa do skorzystania z naszej oferty, która na pewno zmotywuje uczniów, by ciągle poszukiwać nowych odpowiedzi!