Wpływ nauki programowania na przyszłość dziecka – inwestycja na lata?

BLOG MAŁYCH ODKRYWCÓW

Wiele rodziców mogłoby pomyśleć, że zapisanie dziecka na naukę programowania to zły pomysł, ponieważ grałoby tylko w gry – nic bardziej mylnego. Na rynku istnieje mnóstwo kursów programowania dla dzieci, które realizują naukę w atrakcyjnych formach. Czy zapisanie dziecka na naukę programowania to dobra inwestycja? Na to pytanie odpowiadamy w poniższym artykule.

Jak nauka programowania wpływa na dziecko?

Według wielu zagranicznych badań nauka programowania rozwija strategiczne, kreatywne, a także logiczne myślenie. Powszechnie wiadomo, jednak że dzieci najszybciej uczą się przez zabawę, dlatego zazwyczaj takie szkoły dla dzieci oferują programowanie opierające się o łagodne formy nauki. Z tego względu zajęcia komputerowe czy zajęcia z robotyki i automatyki dla dzieci są tak popularne w Polsce. Wykorzystują one techniki dobrej zabawy oraz najnowsze technologie, dzięki czemu dziecko z łatwością przyswaja wiedzę. Aby nauka była szybko przyswajalna zajęcia programowania, muszą bazować na prostych przekazach i technikach dostosowanych do poziomu rozwoju danego dziecka. Zapisując swoje dziecko na naukę kodowania, zadbamy o jego poprawny rozwój intelektualny oraz rozwiniemy u niego nowe umiejętności i procesy myślowe. Nauka kodowania przynosi wiele korzyści, ponieważ między innymi angażuje pracę prawej i lewej półkuli mózgu jednocześnie, rozwija zdolność kreatywnego i logicznego myślenia, uczy umiejętności pracy w zespole, samozaparcia i dalszego próbowania osiągania celu pomimo porażek, działa odstresowująco czy uczy cierpliwości i samodzielnego myślenia.

Jak uczyć dziecko programowania?

Jeśli chcemy zapisać swoje dziecko na nauki programowania, warto na początku wybrać najprostszy język programowania. Najważniejsze bowiem są małe kroczki oraz to, aby zachęcić dziecko do takiej nauki. Takie bezpieczne podejście pozwoli na uniknięcie ewentualnego zniechęcenia. Nauki tego typu są przeznaczone już dla dzieci w wieku 3-4 lat, dlatego w samym założeniu nauki są przyjemne oraz rozwijające. Wiele sceptyków może uważać, że nauki programowania już dla takich małych dzieci to zły pomysł. Jednak we współczesnym świecie nie da się niestety wyeliminować styczności dziecka z wszelką elektroniką, dlatego „im szybciej, tym lepiej”.

Jak zapisać dziecko na kurs programowania?

Szkoły oferujące kursy programowania można z łatwością znaleźć w internecie. Wiele placówek oferuje pierwsze lekcje za darmo, aby zachęcić dzieci do systematycznej nauki. Przed wybraniem konkretnej szkoły, warto przeczytać na początku opinie klientów czy są zadowoleni z poziomu nauki oraz jakości programu.

Udostępnij:

Zobacz także:

dinozaur z lego

Dinozaur

Na Alasce odkryto nowy gatunek dinozaura. Nazywa się Ugrunaaluk kuukpikensis. Nie bał się chłodu i był odporny na mrozy. Prawdopodobnie dinozaur ten mierzył około dziewięciu

Czytaj więcej »