Umiejętności, które rozwija nauka programowania u dzieci

BLOG MAŁYCH ODKRYWCÓW

Zainteresowanie nauką programowania cały czas rośnie. Jest to trend tak bardzo wzrastający, że coraz częściej natknąć się można na kursy dedykowane najmłodszym. Właśnie z tego powodu warto wiedzieć, jakie umiejętności można w ten sposób rozwinąć, oraz dlaczego wiek ma tutaj znaczenie i, im szybciej się zacznie, tym lepiej.

Spis treści:

  1. Dlaczego programowanie będzie doskonałym wyborem dla dziecka w każdym wieku?
  2. Dziecko nigdy nie jest za małe na naukę
  3. Logiczne myślenie i rozwiązywanie pojawiających się problemów
  4. Pasja, która może stać się późniejszą pracą

Dlaczego programowanie będzie doskonałym wyborem dla dziecka w każdym wieku?

Faktem powszechnie znanym i przede wszystkim udowodnionym naukowo jest to, iż kodowanie w przypadku dzieci znacznie wpływa na ich rozwój. Przede wszystkim pomaga rozwijać wiele przydatnych umiejętności, które mogą zaprocentować w dorosłym życiu. Programowanie znacznie wpływa na umiejętności matematyczne, logiczne, a także na umiejętność reagowania w danej sytuacji i analizowania pojawiających się problemów.

Dziecko nigdy nie jest za małe na naukę

Nierzadko można spotkać się z przekonaniem, że dzieci są za małe na to, aby uczyć je programowania. Nic bardziej mylnego. W gruncie rzeczy działa to nawet na odwrót. Im wcześniej rozpocznie się naukę programowania, tym lepiej. Przede wszystkim dziecięce programowanie ma doskonały wpływ na rozwój dziecka i zdobywanie nowych umiejętności. W dużej mierze rozwija dziecko w zakresie zagadnień przedmiotów ścisłych. W związku z tym będzie miało ono mniejsze problemy z późniejszym rozumieniem matematyki, czy fizyki. Wszystkie przedmioty, w których niezbędne jest zastosowanie logiki, z całą pewnością staną się prostsze w rozumieniu.

Nauka programowania dla dzieci – sprawdź nasz kurs!

Logiczne myślenie i rozwiązywanie pojawiających się problemów

Czego jeszcze uczy programowanie? Z całą pewnością logicznego myślenia w każdej sytuacji. Ta umiejętność ma ogromne przełożenie, na co dzienne życie. Dzieci, które kodują od małego, przyzwyczajone są do tego, że pojawiający się problem wymaga natychmiastowego rozwiązania i to przy zastosowaniu logiki. Oczywiście naturalnie wpływa to również na umiejętności analityczne.

Pasja, która może stać się późniejszą pracą

Programowanie w przypadku dzieci często zaczyna się niewinnie jako hobby. Z czasem jednak przekształcić się może w przyszłościową pracę. To dlatego warto pielęgnować swoje zainteresowania, a także umiejętności, które się dzięki nim zdobywa. Mogą one się okazać niezwykle cenne i rzutujące tak naprawdę na całe przyszłe życie.

Udostępnij:

Zobacz także:

gra-do-programowania-dla-dzieci

Lekcja – Programowanie na stole

Dodatkowo raz w miesiącu przeprowadzamy lekcje z programowania na stole, dzieci układająprogramy z klocków magnetycznych i wysyłają program do tabletów. Również układamy figury zklocków drewnianych,

Czytaj więcej »

Czym jest język Scratch?

Nauka programowania na pierwszy rzut oka może być twardym orzechem do zgryzienia. Rozmaite języki programowania wyróżniają się przede wszystkim długimi linijkami kodu oraz wieloma regułami,

Czytaj więcej »