Salony piękności dla zwierząt na klocka SPIKE

BLOG MAŁYCH ODKRYWCÓW

Czy dzieci wiedzą kto to jest groomer?

Groomerzy to zwierzęcy fryzjerzy – wykonują wiele zabiegów, w tym przycinają sierść, myją (też zęby), trymują, czyszczą uszy, usuwają insekty. Używają specjalnych przyrządów do pielęgnacji sierści zwierząt różnych ras. Niektóre salony oferują nawet farbowanie oraz perfumy. W Polsce nie ma określonych warunków wykonywania tego zawodu, choć w wielu krajach Europy oraz w Stanach Zjednoczonych takie warunki istnieją, w tym konieczne jest ukończenie specjalistycznego kursu oraz zgoda odpowiedniego urzędu, aby taki salon fryzjerski otworzyć.

Jakie przyrządy będą potrzebne do zabiegu groomera?

Na żółtych samoprzylepnych karteczkach należy narysować potrzebne przybory groomera. Następnie z klocków dzieci budują stanowisko do pracy ze zwierzętami a następnie budują psa bądź kota. Po wykonanych własnych i kreatywnych pomysłach następuje prezentacja poszczególnych czynności u gromera.

Udostępnij:

Zobacz także:

dinozaur z lego

Dinozaur

Na Alasce odkryto nowy gatunek dinozaura. Nazywa się Ugrunaaluk kuukpikensis. Nie bał się chłodu i był odporny na mrozy. Prawdopodobnie dinozaur ten mierzył około dziewięciu

Czytaj więcej »