Nauka programowania poprzez zabawę – naucz dziecko kodowania

BLOG MAŁYCH ODKRYWCÓW

Zajęcia z programowania coraz częściej pojawiają się w ofercie szkół i przedszkoli. Nic w tym dziwnego – w końcu umiejętność ta nie zwykle ważna w kontekście przyszłości maluchów. To właśnie dzięki niej dziecko lepiej zrozumie i odnajdzie się w cyfrowej rzeczywistości. Od czego rozpocząć? Naszą propozycją jest nauka programowania przez zabawę! Na czym polega i w jaki sposób to zorganizować? Odpowiedzi na swoje pytania znajdziesz w naszym poniższym artykule.

Spis treści:

  1. Nauka programowania przez zabawę – dlaczego warto?
  2. Nauka kodowania przez zabawę – od czego zacząć?
  3. Nauka kodowania w Poznaniu – zapoznaj się z naszą ofertą!

Nauka programowania przez zabawę – dlaczego warto?

Jakie korzyści płyną z nauki programowania już od najmłodszych lat? Jest ich naprawdę sporo. Przede wszystkim nauka programowania przez zabawę, która wykorzystuje naturalną ciekawość dziecka, rozwija zdolność kreatywnego i logicznego myślenia. Zajęcia te uczą umiejętności pracy w grupie, co przekłada się na tworzenie trwałych relacji. Programowanie angażuje pracę zarówno lewej, jak i prawej półkuli mózgu – i to w tym samym czasie. Wpływa na zdolności poznawcze dziecka, uczy samozaparcia oraz ciągłego podejmowania prób i rozpoczynania swojej pracy od początku. Rozwija instynktowną dociekliwość i dążenie do znalezienia najlepszego rozwiązania. Warto wspomnieć o tym, że poszerzanie swojej wiedzy w tym zakresie jest dla najmłodszych świetną frajdą i bardzo wciągającym zajęciem.

Nauka kodowania przez zabawę – od czego zacząć?

Czy kodowanie i programowanie to samo? Mimo iż pojęcia te niekiedy są stosowanie zamiennie – w rzeczywistości nieco się różnią. Programowanie polega na realizowaniu określonego celu poprzez wydawanie poleceń w określonej kolejności. Polecenia te występują w formie kodu, który najpierw należy poprawnie zapisać, aby mogły wywołać zamierzony efekt. Jak widzisz – kodowanie jest niemal podstawą programowania, bez której trudno jest ruszyć dalej. Nie to jest jednak takie trudne! Nauka kodowania przez zabawę może zacząć się już w domu. Przykładem są np. wszelkie tory przeszkód, labirynty czy gry logiczne, a nawet popularne planszówki. Dobrym pomysłem na rozwijającą zabawę jest tworzenie zakodowanych obrazków. Przyda się do tego przygotowana przez rodziców plansza, podzielona na kratki, które są odpowiednio oznaczone. Zadaniem dzieci jest kolorowanie według podanych współrzędnych.

Nauka kodowania w Poznaniu – zapoznaj się z naszą ofertą!

Chcesz wprowadzić swojego malucha w niezwykły świat programowania? Zrób to z nami – pomogą w tym organizowane przez nas warsztaty obejmujące kodowanie i programowanie dla dzieci. Poznań to główne miejsce naszej działalności — ma ona miejsce przede wszystkim w szkołach podstawowych. Chcesz dowiedzieć się więcej lub umówić się na lekcję pokazową? Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia wszystkich szczegółów!

Udostępnij:

Zobacz także:

dinozaur z lego

Dinozaur

Na Alasce odkryto nowy gatunek dinozaura. Nazywa się Ugrunaaluk kuukpikensis. Nie bał się chłodu i był odporny na mrozy. Prawdopodobnie dinozaur ten mierzył około dziewięciu

Czytaj więcej »
karuzela

KARUZELA

Jest wiele teorii jak powstała karuzela. Pierwsza teoria głosi, że na karuzeli ludzie jeździli już około 500 r. n.e. – to jest około 1518 lat

Czytaj więcej »