Lekcja „Zwyczaje wielkanocne w Polsce”

BLOG MAŁYCH ODKRYWCÓW

Lekcja polega na przedstawieniu dzieciom i omówieniu z nimi zwyczajów wielkanocnych, które były w przeszłości praktykowane na terenie Polski i które nadal są stosowane w naszych domach takich jak Niedziela Palmowa, zakaz pieczenia chleba, pogrzeb żuru i śledzia, topienie Judasza, święconka, Niedziela Zmartwychwstania, pisanki, Śmigus Dyngus, zajączek, pucheroki, Siuda Baba, a także na wspólnym opowiedzeniu o metodach dekorowania pisanek.

Następnie dzieci budują robota z LEGO, służącego do wykonywania pisanek. Przy realizacji projektu dzieci są bardzo podekscytowane i jak najszybciej chcą zbudować model oraz opracować program, a następnie przystąpić do ozdabiania świątecznych jajek.

Udostępnij:

Zobacz także:

dinozaur z lego

Dinozaur

Na Alasce odkryto nowy gatunek dinozaura. Nazywa się Ugrunaaluk kuukpikensis. Nie bał się chłodu i był odporny na mrozy. Prawdopodobnie dinozaur ten mierzył około dziewięciu

Czytaj więcej »
karuzela

KARUZELA

Jest wiele teorii jak powstała karuzela. Pierwsza teoria głosi, że na karuzeli ludzie jeździli już około 500 r. n.e. – to jest około 1518 lat

Czytaj więcej »

Kopalnia Wieliczka

Kopalnia Soli w Wieliczce – która jest kopalnią zabytkową i stanowi jedyny obiekt na świecie, który jest czynny od momentu powstania aż do chwili obecnej.

Czytaj więcej »