Jaki jest najlepszy wiek dziecka na rozpoczęcie nauki programowania?

BLOG MAŁYCH ODKRYWCÓW

Inwestowanie w rozwój swojego dziecka to najlepsze, co może zrobić rodzic. Nauka języków obcych i rozmaitych sportów to tylko niektóre przykłady. Od pewnego czasu słyszymy też o kursach programowania przeznaczonych dla najmłodszych. Kiedy rozważyć zapisanie swojej pociechy na jeden z nich?

Spis treści:

  1. Im szybciej, tym lepiej, czyli nauka programowania u dzieci
  2. Nauka programowania dla dzieci – pierwsze kroki
  3. Kursy programowania dla dzieci w różnym wieku

Im szybciej, tym lepiej, czyli nauka programowania u dzieci

Nauka programowania u dzieci przynosi znakomite rezultaty już wtedy, gdy mówimy o kilkulatkach. Co więcej, sami możemy pomóc im stawiać pierwsze kroki, angażując do zabawy w gry logiczne kładące nacisk na kreatywne myślenie i samodzielne poszukiwanie rozwiązań. Takie podejście sprawdzi się nawet u przedszkolaków i zaowocuje w przyszłości. Ukończenie szóstego roku życia w zupełności wystarczy do tego, by zainspirować swoje potomstwo do zainteresowania się profesjonalnymi zajęciami. Nie będzie mowy o uprzedzeniach i szkodliwych stereotypach, z którymi możemy spotkać się u wielu dorosłych. Dzieci, ucząc się nowych rzeczy, podchodzą do nich z ciekawością i odwagą. Nie przejawiają lęku i braku wiary we własne zdolności tak, jak często ma to miejsce już u nastolatków. Wzrasta więc szansa na to, że nie będą przejmować się ewentualnymi niepowodzeniami.

Nauka programowania dla dzieci – pierwsze kroki

Nauka programowania dla dzieci różni się od tej dla dorosłych, dlatego nie trzeba się martwić, że od razu zostaną one postawione przed koniecznością rozwiązywania skomplikowanych zadań. Obecnie uczniom pierwszej klasy szkoły podstawowej przekazywane są wiadomości na temat elementów programowania. Warto wykorzystać ten fakt i upewnić się, że edukacja będzie przebiegała kompleksowo. To najlepsza chwila na to, by zapisać swoją pociechę na kurs, bo potrafi już czytać i obsługiwać komputer w wystarczającym stopniu – a tylko tego potrzeba.

Kursy programowania dla dzieci w różnym wieku

Pamiętajmy o tym, że każdy z nas jest inny i ważne jest to, by brać pod uwagę potrzeby naszych maluchów. Kursy programowania dla dzieci w różnym wieku są organizowane na tyle regularnie, że bez trudu można dołączyć do nich w wybranym przez siebie czasie. Jeżeli pociechy nie odnajdują się na warsztatach i nie są z nich zadowolone, nie ma sensu ich kontynuować, aby nie wywołać zniechęcenia. Lepiej zaczekać i spróbować ponownie po kilku miesiącach albo po roku. Prowadzona przez nas nauka programowania dla dzieci w Poznaniu pozwala osiągać sukcesy niezależnie od wieku kursantów. Zapraszamy!

Udostępnij:

Zobacz także:

dinozaur z lego

Dinozaur

Na Alasce odkryto nowy gatunek dinozaura. Nazywa się Ugrunaaluk kuukpikensis. Nie bał się chłodu i był odporny na mrozy. Prawdopodobnie dinozaur ten mierzył około dziewięciu

Czytaj więcej »