Jak wybrać kurs programowania dla dzieci? Sprawdź co powinien zawierać!

BLOG MAŁYCH ODKRYWCÓW

Programowanie dla dzieci jest fajne! I zdecydowanie warto zapisać na nie swoje dziecko. Nie tylko po to, aby nauczyć je czegoś przydatnego, ale również i po to, aby zapewnić mu świetną rozrywkę, która przy okazji rozwija wiele innych umiejętności. Warto sprawdzić, jaki kurs programowania dla dzieci będzie najlepszym wyborem, a także, co takiego powinien on zawierać.

Spis treści:

  1. Programowanie i robotyka w jednym. Czy to dobry wybór?
  2. Czego uczą się dzieci podczas tego kursu?
  3. Na co zwrócić uwagę, wybierając kurs programowania dla dzieci?

Programowanie i robotyka w jednym. Czy to dobry wybór?

Bardzo popularnym kursem, który cieszy się dużym zadowoleniem, zarówno rodziców, jak i małych uczestników, z całą pewnością jest kurs Lego Education Spike Prime. Głównie dlatego, iż łączy on w sobie wszystko to, co niezbędne w początkowych etapach programowania, oraz konstruowania. Tego typu warsztaty kierowane są do nieco starszych uczestników, a mianowicie do uczniów klas 4-8.

Jak wybrać kurs programowania dla swojego dziecka? Sprawdź nasz kurs programowania Spike Prime dla dzieci!

Czego uczą się dzieci podczas tego kursu?

Podczas kursu realizowane są różne zagadnienia. Przede wszystkim projekty, które mają na celu rozwijać kreatywne myślenie, uczyć analizy problemów, a także pracy zespołowej, która może pomóc w ich szybkim i logicznym rozwiązaniu. Dużym atutem jest również to, że zajęcia prowadzone są przy wykorzystaniu najnowszych technologii, dzięki czemu kurs jest bardzo aktualny. Tym system jest system bezpośrednio od lego, a mianowicie Lego Education Spike Prime, a także język oprogramowania, który oparty został na Scratch. Ciekawym rozwiązaniem jest również to, że cały program podzielony został na cztery etapy, z czego każdy jest interesujący i rozwijający. Tymi etapami są opanowanie podstawowych zagadnień naukowych, budowa robota, programowanie robota, testowanie działań robota. Każdy z tych etapów dostarcza również nowych umiejętności.

Na co zwrócić uwagę, wybierając kurs programowania dla dzieci?

Z całą pewnością należy zapoznać się z planem zajęć, aby mieć pewność, jakie warsztaty będą analizowane. Na tej podstawie można określić również, czego się spodziewać, oraz jakie umiejętności będzie mogło pozyskać dziecko. Bardzo ważne jest także samo doświadczenie prowadzących i wykorzystywane przez nich metody, aby jak najlepiej trafić do wszystkich dzieci, niezależnie od ich wieku, a także startowych umiejętności. W końcu szkolenie ma być przede wszystkim przyjemnością i ciekawą alternatywą dla spędzenia czasu wolnego.

Udostępnij:

Zobacz także:

dinozaur z lego

Dinozaur

Na Alasce odkryto nowy gatunek dinozaura. Nazywa się Ugrunaaluk kuukpikensis. Nie bał się chłodu i był odporny na mrozy. Prawdopodobnie dinozaur ten mierzył około dziewięciu

Czytaj więcej »