Jak robotyka może pomóc dzieciom w nauce matematyki i nauk ścisłych?

BLOG MAŁYCH ODKRYWCÓW

Świat wirtualny w dzisiejszych czasach nie jest już dla większości tajemnicą. Z jego tajnikami szczególnie przyjaźnią się dzieci, które spędzają w nim bardzo dużo czasu. Niestety nie zawsze cyfrowa rzeczywistość jest dla nich sprzyjająca, dlatego warto poznać inne opcje spędzania czasu. Połączeniem świata komputerowego i rzeczywistości są zajęcia z robotyki, które dają najmłodszym nieograniczone możliwości.

Spis treści:

  1. Na czym polegają zajęcia z robotyki dla dzieci?
  2. Jak robotyka może pomóc dzieciom w nauce matematyki i nauka ścisłych?
  3. Robotyka, jako bezpieczna forma zajęć dodatkowych

Na czym polegają zajęcia z robotyki dla dzieci?

Coraz większą popularnością cieszą się zajęcia z robotyki dla dzieci, które są połączeniem kilku dziedzin takich jak programowanie, konstruowanie, mechanika, automatyka i sensoryka. Celem takich lekcji jest zbudowanie prostego robota według instrukcji, a następnie zaprogramowanie go tak, aby wykonywał określone czynności. W ten sposób dzieci uczą się, jak wprawić dany przedmiot w ruch. Główną zaletą takiego szkolenia jest to, że dzieci uczą się poprzez zabawę. Dodatkowo dzięki współpracy z innymi uczestnikami nabywają umiejętności społecznych.

Jak robotyka może pomóc dzieciom w nauce matematyki i nauk ścisłych?

Programowanie odbywa się przy pomocy algorytmów, które są niezbędne do nauki matematyki. Uczą logicznego myślenia i zależności między poszczególnymi działaniami. Robotyka jest formą kreatywnej zabawy, która rozwija logiczne i przestrzenne myślenie, które jest bardzo przydatne do nauki, chociażby geometrii. Poza tym zajęcia są świetną gimnastyką pamięci oraz nauką strategicznego i analitycznego myślenia. Dzięki nabyciu tych wszystkich umiejętności można zauważyć, jak robotyka może pomóc dzieciom w nauce matematyki i nauk ścisłych. Jest to doskonała forma treningu mózgu przygotowująca do kształcenia na dalszych etapach szkoły.

Robotyka, jako bezpieczna forma zajęć dodatkowych

Zajęcia z robotyki pokazują, że nauka w formie praktycznej jest idealną formą kreatywnych zajęć, które mogą stać się hobby na całe życie. Dziecko, które oswoi się z technologią, później potrafi sobie doskonale poradzić w przyszłości i wykorzystać swoje umiejętności. Robotyka dla dzieci Poznań to jedno z popularnych miejsc, w którym nasze pociechy nauczą się programowania, rozwiną swoje umiejętności matematyczne i fizyczne, a także zgłębią tajniki działania najnowszych technologii. Będą miały możliwość nabycia nowych umiejętności, a przy okazji pozyskać ścisłą widzę.

Udostępnij:

Zobacz także:

dinozaur z lego

Dinozaur

Na Alasce odkryto nowy gatunek dinozaura. Nazywa się Ugrunaaluk kuukpikensis. Nie bał się chłodu i był odporny na mrozy. Prawdopodobnie dinozaur ten mierzył około dziewięciu

Czytaj więcej »
karuzela

KARUZELA

Jest wiele teorii jak powstała karuzela. Pierwsza teoria głosi, że na karuzeli ludzie jeździli już około 500 r. n.e. – to jest około 1518 lat

Czytaj więcej »

Kopalnia Wieliczka

Kopalnia Soli w Wieliczce – która jest kopalnią zabytkową i stanowi jedyny obiekt na świecie, który jest czynny od momentu powstania aż do chwili obecnej.

Czytaj więcej »