Dlaczego warto uczyć dzieci programowania?

BLOG MAŁYCH ODKRYWCÓW

Jak wyglądałby współczesny świat bez programowania? Z całą pewnością nie byłoby tak łatwo, jak w tej chwili! W końcu programowanie otworzyło naprawdę wiele różnych ścieżek, które uczyniły codzienne funkcjonowanie prostszym. Dobrzy i doświadczeni programiści cały czas są w cenie, a zapotrzebowanie na ich stale rośnie. Warto więc sprawdzić, dlaczego w ogóle warto uczyć dzieci programowania.

Spis treści:

  1. Programowanie doskonale rozwija
  2. Nauka logicznego myślenia
  3. Pewność zatrudnienia w przyszłości
  4. Duża swoboda pracy

Programowanie doskonale rozwija

Z całą pewnością warto już na początku wspomnieć o tym, że programowanie jest niezwykle rozwojowe i tym samym przyczynia się do zdobywania nowej wiedzy, oraz umiejętności. Obecnie przyjmuje się, że im szybciej rozpocznie się naukę programowania, tym lepiej. Zwłaszcza że małe dzieci chłoną wiedzę jak gąbka i często to, co dla dorosłej osoby jest skomplikowane, dla dziecka jest banalnie proste. Programowanie w znacznym stopniu wpływa na kreatywność u dziecka, ponieważ poniekąd programowanie jest swego rodzaju pracą twórczą. Zwłaszcza gdy tworzy się aplikację lub nową grę. Wyobraźnia na pewno na tym zyska!

Nauka logicznego myślenia

Problemem wielu współczesnych ludzi jest to, że nie potrafią oni logicznie myśleć. Szkoła często uczy reguł i zasad, ale nie pozostawia miejsca na logikę. Przy programowaniu jest zupełnie inaczej. Bez tego niemożliwe byłoby tworzenie systemów i programów. To właśnie ciągi logicznych działań doprowadzają do pozytywnego rezultatu.

CTA – Programowanie dla dzieci to świetna zabawa! Sprawdź nasze warsztaty!

Pewność zatrudnienia w przyszłości

Dobrzy programiści są na wagę złota i nic nie zapowiada się na to, aby miało to ulec zmianie w najbliższej przyszłości. Nasze życie cały czas ulega automatyzacji, a więc programiści i informatycy mają ręce pełne roboty. Programowanie występuje praktycznie wszędzie. Jest potrzebne przy tworzeniu systemów, programów, gier komputerowych, aplikacji, czy nawet w urządzeniach codziennego użytku, takich jak pralki, telewizory, czy kuchenki. Ucząc dziecko programowania, można mieć więc pewność, że na pewno poradzi sobie ono w przyszłości, a przy okazji świetnie zarobi.

Duża swoboda pracy

Przede wszystkim programista może pracować zdalnie z dowolnego miejsca na ziemi, co zapewnia niebywałą swobodę. Po drugie może on pracować dla firmy, jak i działać jako freelancer. Bardzo płynna jest także sama ścieżka kariery, ponieważ programista może zostać równie dobrze projektantem gier wideo, jak i stron internetowych.

Udostępnij:

Zobacz także:

gra-do-programowania-dla-dzieci

Lekcja – Programowanie na stole

Dodatkowo raz w miesiącu przeprowadzamy lekcje z programowania na stole, dzieci układająprogramy z klocków magnetycznych i wysyłają program do tabletów. Również układamy figury zklocków drewnianych,

Czytaj więcej »

Czym jest język Scratch?

Nauka programowania na pierwszy rzut oka może być twardym orzechem do zgryzienia. Rozmaite języki programowania wyróżniają się przede wszystkim długimi linijkami kodu oraz wieloma regułami,

Czytaj więcej »