Dlaczego warto uczyć dzieci programowania?

BLOG MAŁYCH ODKRYWCÓW

Jak wyglądałby współczesny świat bez programowania? Z całą pewnością nie byłoby tak łatwo, jak w tej chwili! W końcu programowanie otworzyło naprawdę wiele różnych ścieżek, które uczyniły codzienne funkcjonowanie prostszym. Dobrzy i doświadczeni programiści cały czas są w cenie, a zapotrzebowanie na ich stale rośnie. Warto więc sprawdzić, dlaczego w ogóle warto uczyć dzieci programowania.

Spis treści:

  1. Programowanie doskonale rozwija
  2. Nauka logicznego myślenia
  3. Pewność zatrudnienia w przyszłości
  4. Duża swoboda pracy

Programowanie doskonale rozwija

Z całą pewnością warto już na początku wspomnieć o tym, że programowanie jest niezwykle rozwojowe i tym samym przyczynia się do zdobywania nowej wiedzy, oraz umiejętności. Obecnie przyjmuje się, że im szybciej rozpocznie się naukę programowania, tym lepiej. Zwłaszcza że małe dzieci chłoną wiedzę jak gąbka i często to, co dla dorosłej osoby jest skomplikowane, dla dziecka jest banalnie proste. Programowanie w znacznym stopniu wpływa na kreatywność u dziecka, ponieważ poniekąd programowanie jest swego rodzaju pracą twórczą. Zwłaszcza gdy tworzy się aplikację lub nową grę. Wyobraźnia na pewno na tym zyska!

Nauka logicznego myślenia

Problemem wielu współczesnych ludzi jest to, że nie potrafią oni logicznie myśleć. Szkoła często uczy reguł i zasad, ale nie pozostawia miejsca na logikę. Przy programowaniu jest zupełnie inaczej. Bez tego niemożliwe byłoby tworzenie systemów i programów. To właśnie ciągi logicznych działań doprowadzają do pozytywnego rezultatu.

CTA – Programowanie dla dzieci to świetna zabawa! Sprawdź nasze warsztaty!

Pewność zatrudnienia w przyszłości

Dobrzy programiści są na wagę złota i nic nie zapowiada się na to, aby miało to ulec zmianie w najbliższej przyszłości. Nasze życie cały czas ulega automatyzacji, a więc programiści i informatycy mają ręce pełne roboty. Programowanie występuje praktycznie wszędzie. Jest potrzebne przy tworzeniu systemów, programów, gier komputerowych, aplikacji, czy nawet w urządzeniach codziennego użytku, takich jak pralki, telewizory, czy kuchenki. Ucząc dziecko programowania, można mieć więc pewność, że na pewno poradzi sobie ono w przyszłości, a przy okazji świetnie zarobi.

Duża swoboda pracy

Przede wszystkim programista może pracować zdalnie z dowolnego miejsca na ziemi, co zapewnia niebywałą swobodę. Po drugie może on pracować dla firmy, jak i działać jako freelancer. Bardzo płynna jest także sama ścieżka kariery, ponieważ programista może zostać równie dobrze projektantem gier wideo, jak i stron internetowych.

Udostępnij:

Zobacz także:

dinozaur z lego

Dinozaur

Na Alasce odkryto nowy gatunek dinozaura. Nazywa się Ugrunaaluk kuukpikensis. Nie bał się chłodu i był odporny na mrozy. Prawdopodobnie dinozaur ten mierzył około dziewięciu

Czytaj więcej »
karuzela

KARUZELA

Jest wiele teorii jak powstała karuzela. Pierwsza teoria głosi, że na karuzeli ludzie jeździli już około 500 r. n.e. – to jest około 1518 lat

Czytaj więcej »

Kopalnia Wieliczka

Kopalnia Soli w Wieliczce – która jest kopalnią zabytkową i stanowi jedyny obiekt na świecie, który jest czynny od momentu powstania aż do chwili obecnej.

Czytaj więcej »