Dlaczego Lego to najlepszy sposób na naukę robotyki dla dzieci?

BLOG MAŁYCH ODKRYWCÓW

Dla dzieci już od wieku przedszkolnego nauka robotyki oferuje mnóstwo korzyści. Stymuluje kreatywność i umiejętności planowania. Może być też przygotowaniem do przyszłej kariery. Roboty to wciągająca zabawa i edukacja. Lego to najlepszy sposób nauki robotyki dla dzieci. Sprawdź dlaczego!

Spis treści:

  1. Czym jest robotyka dla dzieci?
  2. Dlaczego nauka robotyki jest dobra dla dzieci?
  3. Zestawy Lego do robotyki dla dzieci w każdym wieku

Czym jest robotyka dla dzieci?

Po pierwsze, możesz zadać sobie pytanie, czym dokładnie jest robotyka dla dzieci. Istnieją dwa główne elementy: projekt (w tym montaż) oraz działanie. Ucząc się składania i obsługi robota dziecko przyswaja wiedzę, przyzwyczaja się do różnych koncepcji i czynności, takich jak nauka, technologia, inżynieria, czy matematyka. Wraz z rozwojem dotykowym i sensorycznym, robotyka uczy min:

  • projektowania maszyn,
  • umiejętności kodowania,
  • innowacji technologicznych.

Siła tego wszystkiego tkwi w zabawie, którą zapewniamy na naszych warsztatach dla dzieci.

Dlaczego nauka robotyki jest dobra dla dzieci?

Robotyka sprawia, że ​​nauka staje się przyjemnością. Czego dzieci mogą się tak nauczyć? Oprócz tego, że roboty są doskonałymi zabawkami, to zestawy do budowania robotów zwiększają zainteresowanie technologią. Robotyka zwiększa również umiejętności krytycznego myślenia oraz rozwiązywania problemów w interaktywny, angażujący sposób. Wraz z tym nauka budowania robotów pomaga również dzieciom w każdym wieku w nauce języka programowania i umiejętności informatycznych. Od kodowania Scratch po programowanie Arduino, dając wiele możliwości. Budowanie robotów typu „zrób to sam” pomaga wyrazić swoją kreatywność. A dzięki odpowiedniemu środowisku poznawania i współpracy jest to świetny sposób na nauczenie się kooperacji z innymi, poprzez tworzenie projektu w zespole

Zestawy Lego do robotyki dla dzieci w każdym wieku

Od początkujących po bardziej zaawansowane. Lego proponuje różne zestawy dla dzieci.

LEGO Education — WeDo 2.0 to nauka przez zabawę i eksperymenty. Zestaw przeznaczony dla chłopców i dziewczynek z klas 1-3. Na zajęciach z wykorzystaniem tego systemu dzieci uczą się przestrzennego, logicznego i kreatywnego myślenia. LEGO Education promuje zamiłowanie do odkrywania oraz badań, aby pomóc młodszym uczniom rozwijać umiejętności społeczne i emocjonalne, które przygotowują ich do skutecznej nauki. Program zajęć z Lego Education – WeDo 2.0 obejmuje przedstawienie zagadnienia naukowego, budowę robota, programowanie robota, a także jego testowanie.

Dla starszych dzieci z klas 4-8 Lego przygotowało program Lego Education Spike Prime. To nie tylko zabawa, ale również nauka programowania opartego na Scratch. Dzieci rozwijają kreatywne myślenie. Uczą się definiować i szukać rozwiązania dla pojawiających się problemów. Doskonalą też umiejętności pracy w grupie. Podobnie jak w propozycji dla młodszych program zajęć obejmuje również takie etapy jak przedstawienie zagadnienia naukowego, budowę robota, programowanie robota testowanie.

Udostępnij:

Zobacz także:

dinozaur z lego

Dinozaur

Na Alasce odkryto nowy gatunek dinozaura. Nazywa się Ugrunaaluk kuukpikensis. Nie bał się chłodu i był odporny na mrozy. Prawdopodobnie dinozaur ten mierzył około dziewięciu

Czytaj więcej »